Utorok 24. 09. 2019
Dnes má sviatok: Luboš, Lubor

Cibulková predĺžila spoluprácu s trénerom Liptákom

26. 10. 2015
Slovenský fedcupový kapitán je koučom Cibulkovej od jesene 2012, v januári 2014 ju priviedol do finále grandslamového Australian Open.

Bratislava - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa dohodla na predĺžení spolupráce s osobným trénerom Matejom Liptákom. Vo svojom pondelňajšom vydaní o tom informoval denník Šport. Slovenský fedcupový kapitán je koučom Cibulkovej od jesene 2012, v januári 2014 ju priviedol do finále grandslamového Australian Open.

"Teším sa z toho, že s Maťom Liptákom budeme pokračovať v spolupráci aj v roku 2016. Veľmi dobre si rozumieme a cítim, že ma ešte môže posunúť dopredu. Už sme hovorili aj o tom, na ktorých veciach budeme počas prípravy pracovať," povedala pre Šport Cibulková, ktorá vo svojom tíme urobila jednu zmenu. "Kondiční tréneri budú rovnakí ako tento rok - Róbert Bereš a Peter Hlaváč. Mám však novú fyzioterapeutku, Ivetu Stankovú nahradila Dorottya Olaszová."

Po dovolenke a následnej regenerácii v kúpeľoch zamieri Cibulková 14. novembra na sústredenie do Vysokých Tatier. "Po prvý raz po troch týždňoch voľna tam budem niečo robiť a začnem pracovať na kondičke. Po skončení sústredenia 22. novembra už letíme na prípravu do Ameriky. Opäť nás čaká tvrdá 'makačka' na Floride," dodala Cibulková, ktorá za najlepší zápas v sezóne ovplyvnenej operáciou achilovky označila víťazný osemfinálový duel s Bieloruskou Victoriou Azarenkovou na Australian Open.

 

Foto, text: © 2015 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0