Pondelok 23. 09. 2019
Dnes má sviatok: Zdenka, zajtra Luboš, Lubor

Zlatomoravčan Tawamba Hráčom mesiaca október vo Fortuna lige

24. 11. 2015
Iba o tri body menej ako 25-ročný Kamerunčan získal v hlasovaní odbornej poroty stopér lídra tabuľky AS Trenčín Milan Rundič.

Bratislava - Tretím futbalistom s titulom Hráč mesiaca Fortuna ligy 2015/2016 sa po Ákosovi Szarkovi a Matúšovi Berovi stal Leandre Gael Tawamba Kana z ViOn-u Zlaté Moravce. Informoval o tom oficiálny portál Únie ligových klubov (ÚLK).

Titul Hráč mesiaca Fortuna ligy si v októbrových zápasoch vybojoval a vystrieľal líder ViOn-u Tawamba Kana, ktorý v septembri skončil druhý za Matúšom Berom. Aj tretím víťazom v histórii ankety sa tak stal ofenzívny futbalista. Iba o tri body menej ako 25-ročný Kamerunčan získal v hlasovaní odbornej poroty stopér lídra tabuľky AS Trenčín Milan Rundič. Tretí skončil už s výraznejším odstupom brankár Senice Michal Šulla.

"Je výrazne rozdielový hráč Zlatých Moraviec. Svojou celoplošnou hrou s dobrým zakončením sa významne pričinil o dôležité body pre svoj tím v ligovej tabuľke. Patrí medzi najlepších cudzincov vo Fortuna lige. Takí sú na Slovensku vždy vítaní," ohodnotil Tawambove výkony pre www.fortunaliga.sk Milan Lešický. Práve vďaka jeho „voľnej karte“ sa neskorší víťaz októbrového vydania ankety dostal do jej finálovej časti.

Leandre Gael Tawamba Kana nastrieľal v doterajšom priebehu aktuálnej sezóny 11 gólov a prepracoval sa na vedúcu pozíciu v rebríčku kanonierov Fortuna ligy. Už teraz zaostáva len o dva presné zásahy za svojím maximom v najvyššej slovenskej súťaži, ktoré v sezóne 2013/2014 dosiahol v drese Ružomberka. Hoci sú Zlaté Moravce na ôsmom mieste tabuľky Fortuna ligy, majú predovšetkým vďaka Tawambovi tretiu najproduktívnejšiu ofenzívu s 27 gólmi.

Hráč mesiaca Fortuna ligy – október 2015:

1. Leandre Gael Tawamba Kana (ViOn) 24 bodov - (4x I. miesto, 1x II., 1x III.)

2. Milan Rundič (Trenčín)     21 - (2x I., 3x II., 2x III.)

3. Michal Šulla (Senica)      8 - (1x I., 1x II.)

 

Foto, text: © 2015 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0