Nedeľa 15. 09. 2019
Dnes má sviatok: Jolana, Sedembolestná Panna Mária

Neymar získa Zlatú loptu, ale až o rok, tvrdí Brazílčan Ronaldo

26. 11. 2015
Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) v pondelok zverejní mená troch finalistov na ocenenie Zlatá lopta, najlepšieho hráča planéty potom vyhlási 11. januára.

Sao Paulo - Cristiano Ronaldo a Lionel Messi sú v súčasnosti dvaja najlepší futbalisti na svete, ale budúci rok ich môže zatieniť Neymar. Myslí si to bývalý brazílsky kanonier Ronaldo, podľa ktorého sa jeho krajan v službách FC Barcelona narozdiel od Portugalčana a Argentínčana ešte stále zlepšuje.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) v pondelok zverejní mená troch finalistov na ocenenie Zlatá lopta, najlepšieho hráča planéty potom vyhlási 11. januára. Brazílčania v uplynulých 20-tich rokoch dominovali v hlasovaní, Romario, Rivaldo, Ronaldo, Ronaldinho a Kaka získali cennú trofej v rokoch 1994 až 2007 dokopy až osemkrát. Od roku 2008 si však anketu podmanili iba dve hviezdy zo španielskej La Ligy, krídelník Realu Madrid Cristiano Ronaldo ju vyhral trikrát (2008, 2013 a 2014) a ofenzívny ťahúň Barcelony Messi štyrikrát (2009-2012). Podľa dvojnásobného majstra sveta Ronalda by sa však trofej mohla čoskoro vrátiť do brazílskych rúk.

"Budúci rok by som si stavil na Neymara," uviedol v rozhovore pre agentúru Reuters trojnásobný najlepší hráč podľa FIFA a dvojnásobný víťaz Zlatej lopty. "Myslím si, že Neymar sa neustále zlepšuje, kým Cristiano Ronaldo a Messi už dosiahli svoje limity. Možno budú vládnuť ďalší rok či dva, no myslím si, že je prirodzené, že Neymar preberie tento post, ktorý v minulosti Brazílčanom často patril," povedal bývalý obávaný ostrostrelec, celým menom Ronaldo Luis Nazario de Lima.

Ronaldo verí, že jeho krajan čoskoro zlomí portugalsko-argentínsky duopol. "Veľmi si želám, aby Neymar vyhral Zlatú loptu a prerušil panovanie Cristiana Ronalda a Messiho. Aj keď tento rok to bude zrejme opäť medzi nimi dvomi. Neviem, či Neymar vôbec skončí v prvej trojke," dodal niekdajší útočník FC Barcelona, Interu Miláno či Realu Madrid.

 

Foto, text: © 2015 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0