Utorok 15. 10. 2019
Dnes má sviatok: Terézia, zajtra Vladimíra

Návrat trnavských legiend na umelom trávniku

Návrat trnavských legiend na umelom trávniku

30. 01. 2017
Prvé štyri tímy, ktoré sa umiestnia najlepšie, postúpia do česko-slovenského turnaja, kde si na nich „počkajú“ bývalé hviezdy Liberca a pražskej Sparty, Slávie a Dukly.

Trnava čoskoro zažije dosiaľ nevídaný športový zážitok. V polovici februára sa v miestnej športovej hale Družba uskutoční turnaj ôsmich prvoligových futbalových mančaftov, pre ktoré budú hrať matadori týchto klubov nad 35 rokov. Turnaj je venovaný na počesť najúspešnejšej miestnej trénerskej legendy Antona Malatinského, ktorý pre Spartak pred štyridsiatimi rokmi získal tri ligové tituly.
Organizátorom sú lokálni podnikatelia zo spoločností Ice Honour Development a SPORT legal. Turnaj spolu so sprievodnými aktivitami podporia aj ďalší sponzori. „Chceli sme si uctiť bývalých hráčov, ktorí sú dnes nezriedka mimo záujmu, a zároveň v Trnave zorganizovať unikátnu športovú aktivitu,“ tvrdí Július Ševčík, spoluorganizátor turnaja, na ktorom si 19. februára zahrajú bývalí hráči Spartaka, Slovana, Trenčína, Banskej Bystrice, Myjavy, Nitry, Prešova a Košíc.
Samotným turnajom však ich zámer nekončí. Prvé štyri tímy, ktoré sa umiestnia najlepšie, postúpia do česko-slovenského turnaja, kde si na nich „počkajú“ bývalé hviezdy Liberca a pražskej Sparty, Slávie a Dukly (istú miestenku vo štvorici však majú bývalí spartakovci). Finálový turnaj sa uskutoční 8. apríla na rovnakom mieste a trnavskí fanúšikovia futbalu sa budú môcť tešiť okrem iných aj na naše legendy Miroslava Karhana, Igora Bališa, Ľubomíra Luhového či Mareka Ujlakyho. Unikátom bude, že organizátori do športovej haly dostanú umelý trávnik, na ktorom turnaj prebehne.

Morientes a Mendieta Trnave
Séria športových podujatí bude následne pokračovať nadväzujúcimi špeciálnymi akciami. V máji sa priamo v španielskej Barcelone v útrobách slávneho štadióna Camp Nou uskutoční krst knihy Ladislava Kubalu, ktorý tu v šesťdesiatych rokoch hrával a fanúšikovia FC Barcelona ho v roku 1999 zvolili za najlepšieho hráča klubu v jej histórii. Na akcii sa zúčastnia aj podnikateľskí a reklamní sponzori turnaja.
Bývalé španielske hviezdy sa následne presunú k nám a 28. mája si v miestnej City Aréne na trnavskom štadióne Antona Malatinského zmeria sily španielska a slovenská reprezentácia hráčov nad 35 rokov.
Španieli pripravili hviezdnu súpisku: nebude chýbať Fernando Morientes, bývalý útočník Realu Madrid, ktorý pred 15-timi rokmi hrával spolu s Louisom Figom či súčasným trénerom Zinedinom Zidanem a získal pre Biely balet tri tituly Ligy majstrov. Predstaviť by sa mal aj slávny Gaizka Mendieta či Joan Capdevilla.
Očakáva sa, že k zostave španielskych legiend sa pripoja aj Carlos Marchena a Marcos Senna, ktorí len minulý rok ukončili aktívnu kariéru vo Valencii, respektíve Villareale.
Informácie o podujatiach môžu športoví fanúšikovia sledovať na facebookovej stránke Hviezdni matadori.

Od futbalu na hokej
Na záver roka sa k futbalu a Mozartovi pridá aj čosi z hokejového súdka: v košickej Steel Aréne sa pokrstí kniha Lukáč-Rusnák-Liba venovaná najúspešnejšiemu slovenskému hokejovému útočnému triu spolu s retro zápasom ruskej Zbornej a bývalými hviezdami Československa. V predzápase sa predstavia aj družstvá Európskej univerzitnej hokejovej ligy, ktorej zakladateľom je Ľubomír Sekeráš.
Do projektu sa pustili výlučne miestni podnikateľskí nadšenci bez podpory štátu či športových zväzov.

Foto: Na turnaji sa zúčastní aj trnavský matador našej hviezdnej éry Marek Ujlaky.

 

 

Autor: (reklamný článok)