Sobota 20. 04. 2019
Dnes má sviatok: Marcel, zajtra Ervín

Kraj ukončí nájom v prípade spornej ubytovne pre robotníkov

15. 03. 2018
Úrad TTSK zároveň chce v spolupráci s obcou hľadať vhodné využitie pre budovu bývalého internátu.

Trnava/Voderady – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) ukončí nájomný vzťah s firmou Centrum Prenájmu, s.r.o., ktorej bývalé vedenie prenajalo internát zrušenej Združenej strednej školy potravinársko-poľnohospodárskej. Tá ho napriek výrazným protestom obce prebudovala na robotnícku ubytovňu.

Súčasný predseda TTSK Jozef Viskupič absolvoval spoločné stretnutia s nájomcom i zástupcami miestnej samosprávy. Povedal, že "tento druh podnikania vo Voderadoch končí, dohodli sme sa na tom so súčasnými nájomcami. Ako som sľúbil pred voľbami, že tento problém vyriešime, držím slovo. Prevádzkovanie podobných služieb už TTSK v tomto zariadení neplánuje". Úrad TTSK súčasne pripravuje konkrétne kroky, ktoré ešte v priebehu tohto roka povedú k ukončeniu aktuálneho nájomného vzťahu. Zároveň chce v spolupráci s obcou hľadať vhodné využitie pre budovu bývalého internátu.

Voderadčania proti rozhodnutiu prenajať internát na ubytovanie 400 zväčša zahraničných robotníkov protestovali vlani otvoreným listom, petíciou s 1062 podpismi i protestným zhromaždením pred Úradom TTSK ešte v čase, keď bol predsedom kraja Tibor Mikuš. Ani jedna zo snáh nenašla adekvátnu odozvu, obec argumentovala, že pri počte 1460 obyvateľov svojou infraštruktúrou nápor toľkých nových ľudí nezvládne a obávala sa aj bezpečnostného aspektu celej tejto akcie.

Napísali aj otvorený list všetkým vtedajším kandidátom na predsedu TTSK, odpoveď zaslal iba Viskupič. Uviedol, že je podľa neho neprípustné, aby kraj rozhodol o akomkoľvek svojom majetku na území obce bez toho, aby sa predseda TTSK dostavil na verejné vypočutie zorganizované občanmi, ako to bolo v prípade Voderád.

Foto: http://www.trnava-live.sk/

Foto, text: © 2018 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0