Štvrtok 21. 11. 2019
Dnes má sviatok: Elvíra, zajtra Cecília

Moderné metódy vyšetrenia zraku

Moderné metódy vyšetrenia zraku

03. 12. 2018
Novým optickým prístrojom pre meranie zraku technológiou Wavefront analýza je prístroj DNEye Scanner.


Máte niekedy ten pocit, že za horších svetelných podmienok klesá kvalita Vášho
videnia? Nie je to len pocit, ale realita, ktorá zďaleka nemusí byť spôsobená nedostatkom svetla. Ťažkosti môžu byť spôsobené aj z nesprávnej korekcie zraku pre podmienky pri zníženom osvetlení a taktiež z pomerne nového poznatku očného lekárstva. Vedci zmerali vplyv rozkladu svetla v očnom systéme pomocou Wavefront analýzy. Výsledkom je komplexný obraz celého očného systému. Treba poznamenať, že vplyvom nižšej intenzity svetla prichádza k zväčšovaniu priemeru zornice, vďaka čomu sa do oka dostáva viac sveteľných lúčov. Avšak v tomto momente sa objavujú aj významné optické chyby, ktoré sa pri ich malej veľkosti (pri normálnej intenzite svetla) prejavujú len minimálne. Tieto chyby sa nedajú zistiť bežnými vyšetrovacími postupmi a zariadeniami.

Práve na tieto problémy sa zameriava nový optický prístroj pre meranie zraku technológiou Wavefront analýza - je to prístroj DNEye Scanner. Tento uvedený prístroj môžete nájsť v Trnave v očnej optike OPTIK Morvay na Radlinského 1. Výrobcom tohto unikátneho zariadenia je nemecká spoločnosť Rodenstock.
Vďaka novej technológii vyšetrenia umožňuje detailné merania a analýzu celého oka.

Na základe nameraných hodnôt a následného subjektívneho merania je možné dosiahnuť maximálny komfort pre nositeľa okuliarov.

Ľudia s takto optimalizovanými okuliarmi vnímajú pozitívny dopad na kvalitu svojho
života. Ocenia to najmä ľudia pracujúci v noci, šoféri, či ľudia pracujúci pri počítačoch, či v uzavretých priestoroch, kde sa pravidelne stretávajú so zlými svetelnými podmienkami.

Výsledkom vyšetrenia, správneho výberu okuliarov, či okuliarových šošoviek (skiel) sú jediné okuliare, ktoré poskytujú najlepšie videnie za rôznych svetelných podmienok.

Unikátný prístroj DNEye Scanner Rodenstock nájdete už aj v Trnave.

Očná optika Optik Morvay na Radlinského 1 v Trnave poskytuje pre svojich zákazníkov toto unikátne vyšetrenie.

Príďte a uvidíte!

Radlinského 1, Trnava
Tel. : 033 – 551 14 46, 0908 728 880

www.optikmorvay.sk

 

Autor: (reklamný článok)