Streda 20. 11. 2019
Dnes má sviatok: Félix, zajtra Elvíra

Divadelný festival hľadá netradičné predstavenia od mladých tvorcov

18. 02. 2019
Piaty ročník podujatia sa bude konať od 21. do 24. marca v kultúrnom dome Párovské Háje, neprofesionálne divadelné súbory sa na festival môžu hlásiť do konca februára.

Nitra – Divadelné predstavenia, odborné diskusie i tvorivé dielne ponúkne Festival amatérskeho divadla, ktorý organizuje Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre. Piaty ročník podujatia sa bude konať od 21. do 24. marca v kultúrnom dome Párovské Háje, neprofesionálne divadelné súbory sa na festival môžu hlásiť do konca februára.
Podľa slov autorky a koordinátorky projektu Silvie Bartákovej je cieľom podujatia vytvoriť festivalový priestor amatérskym divadlám rôznych poetík a žánrov. "Hľadáme nové predstavenia, ktoré vznikli od mája 2018 do februára 2019, predstavenia, ktoré si hľadajú netradičnú cestu k divákom. Veková hranica účinkujúcich je 16 rokov a viac, adresátom je mladé a dospelé publikum," uviedla Bartáková.
Festival účastníkom ponúkne prehliadku tvorby amatérskych divadiel, ktorú doplnia diskusie s tvorcami, vedené divadelnými kritikmi. Súčasťou podujatia budú aj osobné konzultácie s odborníkmi či divadelná dielňa s ukrajinským lektorom Jurijom Paskarom o emocionálnom a vnútornom divadle.

Foto, text: © 2019 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0