Streda 20. 11. 2019
Dnes má sviatok: Félix, zajtra Elvíra

Trnavská univerzita bude voliť nového rektora

27. 02. 2019
Akademický senát TU vyhlásil voľby kandidáta na funkciu rektora na obdobie rokov 2019 až 2023 s tým, že podávanie návrhov je do piatka 1. marca.

Trnava  – Trnavská univerzita (TU) bude voliť nového rektora. Po naplnení dvoch funkčných období odchádza z postu Marek Šmid, ktorý bol prvýkrát do funkcie zvolený v roku 2011 a následne v roku 2015, je v poradí piatym rektorom obnovenej TU.

Akademický senát (AS) TU vyhlásil voľby kandidáta na funkciu rektora na obdobie rokov 2019 až 2023 s tým, že podávanie návrhov je do piatka 1. marca. Voľba sa uskutoční 14. marca v aule Pazmaneum. Podľa štatútu TU právo navrhovať najviac jedného kandidáta na túto funkciu majú akademické senáty fakúlt, členovia akademického senátu univerzity, rektor a dekani, členovia správnej rady univerzity, členovia akademickej obce univerzity. Kandidáti by mali najneskôr päť dní pred konaním voľby predložiť AS TU koncepciu rozvoja univerzity a jej riadenia. Informuje o tom webová stránka TU.

Foto, text: © 2019 TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Diskusia   0